Innovatie & Strategie

Facebook dreigt met EU-exit
Facebook niet blij met Europese privacy-aanpak.
Facebook niet blij met Europese privacy-aanpak.
's Werelds grootste social network dreigt zijn digitale diensten, waaronder ook Instagram, terug te trekken uit de Europese Unie als privacytoezichthouders de huidige koers aanhouden. Facebook geeft dit aan in documenten die het heeft ingediend bij de Ierse rechtbank. Het gaat om de rechtszaak van het Amerikaanse bedrijf tegen het (voorlopige) oordeel van de EU-privacywaakhond dat datadoorgifte naar de VS niet meer is toegestaan.
De voor de EU opererende Ierse privacytoezichthouder DPC (Data Protection Commission) heeft namelijk bepaald dat de Privacy Shield-overeenkomst tussen Europa en de Verenigde Staten niet langer geldig is. Dit is aan Facebook medegedeeld in een voorlopig bevel om de overheveling stop te zetten van data over Europese consumenten naar servers in de VS. Dit verstrekkende oordeel van de DPC is gebaseerd op de geruchtmakende Schrems II-uitspraak.
'Niet eerlijk'
In reactie op dat voorlopige bevel heeft Facebook dus een zaak aangespannen tegen de DPC. Daarbij argumenteert het social network nu dat als dit besluit wordt gehandhaafd, het bedrijf wordt gedwongen om Europa te verlaten. Het is namelijk niet duidelijk hoe Facebook in de huidige omstandigheden kan doorgaan met het aanbieden van zijn Facebook- en Instagram-diensten in de EU, stelt hoofdjurist Yvonne Cunnane namens de aanklagende firma in een verklaring.
Facebook zet hierbij niet alleen de hakken in het zand door te dreigen met een eventuele EU-exit. Het bedrijf zet ook de aanval in, meldt de Amerikaanse technieuwssite Vice. Facebook beschuldigt de Ierse privacywaakhond namelijk van een gebrek aan eerlijkheid én van een duidelijke vooringenomenheid doordat het Facebook eruit heeft gepikt met zijn voorlopige bevel.
Reactietijd
Verder klaagt 's werelds grootste social network dat het maar drie weken de tijd heeft gekregen om te reageren op het besluit van de DPC, en dat is "overduidelijk inadequaat". Ook heeft de privacytoezichthouder geen contact opgenomen met Facebook voordat het zijn oordeel overhandigde. Het bedrijf van Mark Zuckerberg speelt het via jurist Cunnane ook op de persoon: DPC-hoofd Helen Dixon zou verantwoordelijk zijn voor dit verstrekkende besluit en dat is volgens Facebook teveel macht die wordt aangewend op basis "een inadequaat onderzoeksproces".
Dag Facebook , ik heb Facebook niet nodig dus van mij hebben ze groen licht. Maar Facebook zal dit nooit doen want dit kost hem veel geld , Facebook verdient goed aan de EU arrogant zooitje daar.
Dag Facebook , ik heb Facebook niet nodig dus van mij hebben ze groen licht. Maar Facebook zal dit nooit doen want dit kost hem veel geld , Facebook verdient goed aan de EU arrogant zooitje daar.
Dag Facebook , ik heb Facebook niet nodig dus van mij hebben ze groen licht. Maar Facebook zal dit nooit doen want dit kost hem veel geld , Facebook verdient goed aan de EU arrogant zooitje daar.
Dag Facebook , ik heb Facebook niet nodig dus van mij hebben ze groen licht. Maar Facebook zal dit nooit doen want dit kost hem veel geld , Facebook verdient goed aan de EU arrogant zooitje daar.
Dag Facebook , ik heb Facebook niet nodig dus van mij hebben ze groen licht. Maar Facebook zal dit nooit doen want dit kost hem veel geld , Facebook verdient goed aan de EU arrogant zooitje daar.
Natuurlijk is het bluf. Facebook verdient te veel geld met de Eu om zich terug te trekken.
FriendWeb.nl ziet er best goed uit als alternatief van Facebook. Het moet alleen nog meer deelnemers krijgen.
Niet met de ogen knipperen bij dit soort blufpoker, hoogmoed komt toch wel ten val...
Hadden we ooit alleen Microsoft met zijn eigen blik op de IT-wereld, nu hebben we er met Google en FB nu drie
Jammer dat alle presidentskandidaten in de USA, die het opsplitsen van te machtige IT-bedrijven wilden, afgevallen. Trump zal alleen maar ermee dreigen om er persoonlijk financieel voordeel uit te halen. De USA is inmiddels rechteloos geworden, want de rechterlijke macht is daar onder zijn persoonlijke sturing gebracht.
Waarom ook die andere Mark(t), die van de zgn. vrije markt?
Met zijn partij is hij niet geneigd iets te DOEN om onze die vrijheid te behouden. Juist op ICT-gebied laat hij, samen met de door-en-door neoliberale EU, allerlei monopolies onberoerd, waarvan monopolies op onze data wel het meest schrijnend zijn.
VVD, die van "Niet doorschuiven maar aanpakken"?
In de praktijk is het "Niet aanpakken maar doorschuiven".
Wij kunnen zonder Mark (ja, ook die ander), doen Mark!
Mooi alternatief voor Whatsapp: Delta Chat
https://delta.chat/nl/
Deze werkt niet met eigen servers (met bijbehorende afhankelijkheid van een aanbieder) maar met het bestaande e-mailservernetwerk. Kortom vrije keus in dienstverlener, net als we gewend zijn met telefonie i.t.t. chat-media.
Verder is Europa bezig met Gaia-X, het gaat de goede kant op: we worden weer baas over onze eigen data!
WhatsApp weer laten afsplitsen van Facebook en Facebook laten vertrekken.
Doen! Doen! Doen!!!
Helaas een volstrekt loos dreigement van een losgeslagen multinational. De EU is een veel te grote markt om dat dreigement ook uit te voeren, want geld is uiteindelijk het enige waar het bij Facebook om draait. Ze laten hierdoor nu wel hun werkelijke gezicht zien en dat is een prima wakeup call voor al die Facebook verslaafden die nog denken dat hun data bij Facebook veilig zijn.
We moeten de strijd alleen niet overlaten aan privacywaakhonden en ook niet alleen focussen op Facebook. Ik pleit ervoor om de verwerking van en handel in EU persoonsgegevens in de hele EU te binden aan een licentie , waaraan voorwaarden verbonden kunnen worden. Dan kunnen we pas echt onze tanden laten zien.
GELUKKIG, WEG MET FACEBOOK! Onze privé informatie houden we liever binnen onze eigen grenzen, en ZEKER NIET naar de VS waar de democratie aan het wegrotten is.
Wel grappig, Mark Zuckerberg die iets niet eerlijk vindt... terwijl wat Facebook doet feitelijk al veel langer niet legaal is om over ethiek maar te zwijgen.
Dus als mijn broodwinning bestaat uit het exploiteren van activiteiten waarvan de juridische basis vervalt, dan ga ik de gekozen democratische vertegenwoordigers dreigen met mijn vertrek?
Goh, wat zou daarop het antwoord zijn?
Kan niet snel genoeg, einde Facebook, Instagram EN WhatsApp. Wat een zege zou dat zijn.
Wat een geweldig goed idee van Zuckerberg! Snel oprotten met het junk facebook, genoeg alternatieven en eventueel is er iets opnieuw op te zetten. Maar ik acht het (helaas) onwaarschijnlijk dat Zuckerberg dit zal doorzetten.
Hoera, dus ook geen trollen meer en geen desinformatie? Wel jammer voor al die mensen die de waarheid via Facebook krijgen.
Wordt tijd dat er een goed alternatief voor Facebook en Instagram komt!
Dat is mooi laat ze dit maar doen dan richten wij ons eigen sociale netwerken op.