Overslaan en naar de inhoud gaan

Apple bagatelliseert SMS-lek iOS

De bug doet zich voor in alle versies van iOS, ook de bèta-versie van iOS6. Hij stelt kwaadwillenden in staat sms-berichten te versturen uit naam van anderen. Apple reageert op de melding van de Franse hacker genaamd pod2g , met de mededeling het probleem zeer serieus te nemen, maar biedt als enige oplossing iMessage te gebruiken in plaats van sms. Een oproep van de hacker die het probleem aankaartte om de bug te fixen voor uitgifte van de officiële iOS6-versie, bleef tot nog toe onbeantwoord.
Business
Shutterstock
Shutterstock


Het probleem van de bug schuilt in de User Data Header. Die stelt gebruikers in staat de naam van de afzender van een bericht te wijzigen, bijvoorbeeld wanneer je wil dat een antwoord naar je tweede toestel wordt gestuurd. In de normale situatie ziet de ontvanger van het bericht duidelijk dat het nummer waar hij naar antwoord is gewijzigd.

Apple heeft functie fout geïmplementeerd

iOS toont echter het bericht alsof het van het gewijzigde telefoonnummer komt. Het is dus niet duidelijk wat de werkelijke afzender is. Het is dus heel makkelijk uit naam van bijvoorbeeld een bank een sms te sturen met daarin een link naar een website waarop naar naam en adres wordt gevraagd.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in