De regels verplichten bedrijven om bij aankoop van de betreffende mineralen onderzoek in te stellen naar de herkomst en daarover te rapporteren aan de SEC en aan het publiek. De maatregel geldt voor aankopen vanaf begin volgend jaar en de eerste rapportages zullen uiterlijk eind mei 2014 publiekelijk beschikbaar moeten zijn.
Apple en Intel voorop in uitbanning bloedmineralen
Het gaat onder meer om cassiteriet, wolframiet en coltan. Voor deze zeldzame metaalverbindingen hebben de makers van consumentenelektronica zodanig hoge bedragen over dat Afrikaanse staten bereid zijn oorlog te voeren over de winningsrechten. De maatregel van de SEC volgt op ophef naar aanleiding van een eerder deze maand vrijgegeven rapport, van het Enough Project, waarin onder meer Nintendo, HTC, Sharp, Nikon en Canon te kijk worden gezet als bedrijven die het niet zo nauw nemen met hun maatschappelijke verantwoordelijkheid op dit punt.
Hoe serieus bedrijven de nieuwe regels van SEC gaan uitvoeren is onzeker, daar SEC geen harde criteria stelt voor de diepgang van het verplichte onderzoek naar de herkomst en ook niet beschikt over rechtsmacht om partijen die er een loopje mee nemen te straffen. Hoopgevend is dat een aantal bedrijven, waaronder Apple, Intel, HP en Motorola ook zonder de bemoeienis van SEC al tot een programma voor uitsluiting van grondstoffen van dubieuze herkomst kwamen.
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee