De Turing Award, ook wel de ‘Nobelprijs voor de computerwetenschap’ genoemd, wordt elk jaar uitgereikt door de Association for Computing Machinery (ACM). Pearl krijgt de prijs voor zijn bijdrage aan probabilistisch en causaal redeneren. Pearls werk maakte ‘denkende machines’ mogelijk, die om kunnen gaan met onzekerheden en beslissingen kunnen nemen ook als de antwoorden niet alleen zwart of wit zijn.
De Turing Award wordt sinds 1966 uitgereikt en bestaat uit een geldprijs van 250.000 dollar, betaald door Google en Intel. Vorig jaar ging de prijs naar Leslie Valiant, een computerwetenschapper van de Harvard University.
Vinton Cerf, die ooit zelf de Turing Award ontving, zei dat Pearls werk de term ‘thinking machine’ in de afgelopen 30 jaar opnieuw definieerde. “Pearls inspanningen hebben een blijvende invloed gehad, niet alleen op het leren van machines, maar ook op de manier waarop machines omgaan met natuurlijke taal, ‘computer vision’ robotica, bioinformatica, econometrie, cognitieve wetenschap en statistiek," zei Cerf over Pearl.
Pearl wordt ook gezien als de man die de term ‘Bayesian Network’ (probabilistisch netwerk) muntte. Hij werd in 1936 in Tel Aviv geboren en ging in 1970 voor de UCLA werken.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee