Hij speelt daarmee in op berichten van The Washington Post dat de Amerikaanse overheid werkt aan kwantumcomputers die ingezet kunnen worden bij het digitaal spioneren. Kwantumcomputers kunnen de versleuteling van allerhande data veel sneller breken dan de huidige systemen.
De koning
Hanson verwacht dat de beveiliging niet breed gebruikt zal worden omdat er zeer hoge kosten aan zijn verbonden. Hij denkt dat in het begin “alleen mensen die echt niet mogen worden afgeluisterd onze beveiliging gebruiken, zoals de president en koning. De hardware zal in het begin namelijk erg prijzig zijn. Nieuwe technologie is in eerste instantie altijd duur. Verdere ontwikkeling maakt het efficiënter en goedkoper.”
Hanson is Antoni van Leeuwenhoek-hoogleraar aan de TU Delft. Deze leerstoelen zijn bedoeld om excellente wetenschappers vroegtijdig te bevorderen tot hoogleraar zodat zijn hun wetenschappelijke carrière maximaal kunnen ontwikkelen. Hanson is gespecialiseerd in nanoscience.
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee