De brief, waarin de bedrijven alarm slaan over het - naar hun oordeel - te weinig toepassingsgerichte subsidiebeleid, is in bezit van de redactie van het Financieele Dagblad. Ondertekenaars zijn AkzoNobel, DSM, Unilever, Fokker, FrieslandCampina, Lanxess Elstomers, Lawter, Pacques, Rijk Zwaan, Sabic, Tata Steel en Tijin Aramid.
Dat zich onder de ondertekenaars geen IT-bedrijven bevinden, is ongetwijfeld het gevolg van het besluit van de overheid om IT überhaupt niet te betrekken in haar innovatiebeleid. Dat de bedrijfssectoren die wel worden gefêteerd nu toch ontevreden zijn, heeft te maken met de rol van organen als NWO en TNO, die als publieke financiers van wetenschappelijk onderzoek de pot met overheidsgeld mogen verdelen. Zij zouden een uitgesproken voorkeur aan de dag leggen voor hoog-wetenschappelijk onderzoek bij onder meer universiteiten, die er doorgaans prat op gaan zich niet te laten leiden door de kennis-noden van de industrie.
NWO wuift de kritiek van de industrie weg met een verwijzing naar haar formele opdracht: "Wij hebben als taak goed wetenschappelijk onderzoek te financieren, ook binnen de topsectoren’, aldus algemeen directeur Hans de Groene tegenover het Financieele Dagblad.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee