Topman HP plotseling de laan uit

Hurd heeft deze relatie niet gemeld aan de rest van de directie, wat volgens de interne regels van HP wel verplicht is.
De vrouw had zich er eind juni via haar advocaat schriftelijk over beklaagd dat Hurd zich schuldig zou hebben gemaakt aan ongewenste intimiteiten. Hurd gaf de brief door aan de juridische afdeling van HP en stelde een dag later de raad van commissarissen op de hoogte, aldus de Wall Street Journal.
Uit het door een extern advocatenkantoor ingestelde onderzoek concludeert de raad dat Hurd de gedragsregels van HP ('Standards of Business Conduct') heeft geschonden. Volgens Michael Holston, hoofd juridische zaken van HP, heeft Hurd "een diep gebrek aan beoordelingsvermogen getoond dat zijn geloofwaardigheid ernstig heeft ondermijnd en zijn doeltreffendheid heeft beschadigd". Overigens is niet gebleken dat Hurd bedrijfsregels met betrekking tot seksuele intimidatie heeft overtreden.
Na ampele overweging kwam de raad van commissarissen unaniem tot de slotsom dat Hurd ontslag moest nemen. Hij stemde daarmee in en kwam vrijdag met HP een vertrekregeling overeen. Voordat de affaire aan het licht kwam, was Hurd in onderhandeling over een verlenging van zijn contract met 3 jaar, zeggen anonieme bronnen van de Wall Street Journal.
Analisten zijn positief over wat Hurd tijdens zijn 5-jarig bewind bij HP heeft klaargespeeld. “Mark Hurd heeft de interne organisatie van HP geherstructureerd en dat verdwijnt niet met hem. Hij heeft een stevig team samengesteld dat in staat is om de uitgestippelde koers te blijven volgen. Hij heeft het beeld gecreëerd dat HP een aanbieder is van voordelige producten, die mensen graag in huis halen”, stelt Martin Reynolds, HP-watcher bij onderzoeksbureau Gartner. Op het blog van Gartner is een kort commentaar van Reynolds te lezen.
Mark Hurd werd medio 2005 aangetrokken als opvolger van Carly Fiorina om de situatie binnen HP weer op orde te brengen. Zijn taak was het om normen en waarden te herstellen en ook om de winstgevendheid van de onderneming weer terug te brengen. In dat laatste is hij inderdaad geslaagd. De beurswaarde van HP nam onder zijn leiding toe van 46 miljard naar 108 miljard dollar, de jaaromzet van 80 miljard dollar (boekjaar 2004) tot ruim 114 miljard dollar (boekjaar 2009).
Financieel directeur Cathie Lesjak is tot tijdelijke opvolger van Hurd benoemd. Zij vervult de rol van CEO tot een definitieve opvolger is gevonden.
Op de website van HP USA is een Engelstalig persbericht over het aftreden van Mark Hurd te vinden.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee