Overslaan en naar de inhoud gaan

Symantec waarschuwt voor nepbeveiliging

Het onderzoek van Symantec, zelf een grote leverancier van securityproducten, is uitgevoerd tussen juli 2008 en juni 2009. Onderwerp was zogeheten ‘scareware’, programmatuur die moet doorgaan voor legitieme beveilingssoftware. De conclusie is dat cybercriminelen “op steeds overtuigender wijze angst en twijfel kweken om gebruikers zo ver te krijgen dat zij valse beveiligingssoftware kopen”.
Tech & Toekomst
Shutterstock
Shutterstock

In het beste geval is de scareware ineffectief en betaalt de gebruiker dus voor een waardeloos product. Prijzen lopen uiteen van 30 tot 100 dollar. Er zijn echter ook pseudo-beveiligingsproducten die kwaadaardige software installeren, waardoor de pc niet wordt beschermd maar juist kwetsbaarder wordt voor aanvallen van buitenaf. Verder krijgen gebruikers soms instructies om de bestaande beveiliging te verlagen of geheel uit te schakelen. Sommige careware blokkeert na het installeren de toegang tot bonafide beveiligingssites.

Volgens de rapporteurs van Symantec spelen de verspreiders van scareware vaak in op angstgevoelens onder pc-gebruikers. Een opmerkelijke conclusie, omdat de leveranciers van legitieme securityproducten zoals Symantec in feite niet veel anders doen. Ook worden allerlei vormen van misleiding gebruikt, aldus Symantec. De vormgeving van de nepproducten is bijvoorbeeld zodanig dat ze sterk lijken op echte securitypakketten. Ook wordt de scareware vaak verspreid via legitiem uitziende websites.

Het advies van Symantec aan bedrijven en consumenten ligt voor de hand: bescherm uzelf tegen valse beveiligingssoftware door “vertrouwde beveiligingssoftware van gerenommeerde leveranciers” aan te schaffen op bekende verkooppunten. Gebruikers wordt verder aangeraden ‘best practices’ in acht te nemen.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in