Dat heeft chipproducent Qualcomm vandaag onthuld. De Snapdragon 810 is de opvolger van de 805, die pas medio dit jaar gebruikt zal worden in de huidige smartphones.
De Snapdragon 810 zal 8 processorkernen bevatten en is gebaseerd op een 64-bits architectuur. De 8 kernen zijn gebaseerd op de ARMv8-A-microarchitectuur. Daarmee is definitief duidelijk dat Qualcomm van zijn eigen Krait-core voor zijn processors afstapt.
LTE-ondersteuning
Qualcomm kondigde daarnaast de Snapdragon 808 aan met 6 processorkernen, eveneens gebaseerd op ARM. Beide chips ondersteunen Cat 6 LTE, een snellere versie van 4G.
64-bits chips voor smartphones zijn nog zeldzaam. Apple heeft inmiddels wel een iPhone die voorzien is van een 64-bits chip. De meeste huidige toestellen zijn echter nog niet voorzien van genoeg geheugen om van de voordelen van deze architectuur te profiteren.
Met de nieuwe chip kan Qualcomm hoogst waarschijnlijk de opvolgers van de huidige topmodellen van onder meer Samsung en HTC voorzien van zijn producten. Die zullen dan wel klaar zijn voor optimaal gebruik van de 64-bits architectuur.
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee