Nokia en Intel geven MeeGo-gereedschap vrij
Intel en Nokia kondigden het samengaan van hun besturingssystemen Moblin en Maemo aan tijdens het World Mobile Congress in februari. Nu zijn images beschikbaar gemaakt voor Nokia's ARM-gebaseerde N900-telefoon en voor netbooks met een Atom-processor van Intel.

Shutterstock
Shutterstock
Het besturingssysteem verkeert nog in een prematuur stadium. Het ontbeert bijvoorbeeld nog een gebruikersinterface, zodat het eigenlijk alleen bruikbaar is voor de ontwikkelaarsgemeenschap. De code is in bewaring gegeven bij de Linux Foundation.
Intel heeft laten weten dat de eerste afgeronde versie van MeeGo in mei klaar moet zijn voor levering aan apparatuurproducenten. Onder meer Asus, Acer, Dell en Samsung hebben al aangegeven het nieuwe platform te willen omarmen. Apparatuurproducenten kunnen bij de levering van hun producten een online application store opzetten gebaseerd op Intels AppUp Center.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee