Overslaan en naar de inhoud gaan

Google gaat achter Skype-klanten aan

Horowitz erkent in het interview dat met name bedrijven nog aarzelen met cloud computing. Hij memoreert in het interview de maatregelen die Google al heeft genomen om die aarzeling weg te nemen, zoals het Google Data Liberation Front, om gegevens uit de cloud te kunnen exporteren naar eigen systemen, en Google Dashboard, waarmee men kan zien welke gegevens er in de cloud opgeslagen zitten.
Tech & Toekomst
Shutterstock
Shutterstock

Voor 2010 ligt de nadruk op snelheid en beschikbaarheid. Google heeft zich ten doel gesteld om klanten binnen milliseconden toegang tot hun gegevens te verlenen, waarvandaan ze ook inloggen. Dat laatste is een belangrijk aspect van de beschikbaarheid in Googles visie. Beschikbaarheid betekent niet zozeer gegarandeerde uptime, maar vooral ook de mogelijkheid om de eigen gegevens in de cloud vanaf willekeurige apparaten op overzichtelijke wijze te kunenn benaderen, ‘of het nu om een polshorloge gaat of een breedbeeldtelevisie’, aldus Horowitz.

Telefonie is een van de diensten die een extra aantrekkingskracht moeten uitoefenen op potentiële cloud-klanten. Op dit moment bereikt Google met zijn Google Voice-applicatie nog maar zo’n 1,4 miljoen gebruikers. Google Voice is een beheerapplicatie die het mogelijk maakt telefoontjes en sms-verkeer te routeren, voicemail in tekstberichten om te zetten, telefonische conferenties op te zetten, en dergelijke. Google Voice veronderstelt echter wel de aanwezigheid van een telefoonaansluiting. Daardoor heeft het in gebruik een enorme achterstand op bijvoorbeeld Skype. Zo’n 500 miljoen mensen bellen via Skype gratis via internet met andere intenetters.

Google kan na de overname van het bedrijfje Gizmo5, afgelopen november, een vergelijkbare dienst aanbieden waarbij vanaf de pc gebeld kan worden met andere pc’s en reguliere telefoonaansluitingen. Hoe Google Gizmo5 in zijn productaanbod gaat verwerken, wilde Horowitz tegenover eWeek nog niet kwijt. Maar Google wil wel meer bieden dan Skype, getuige Horowitz woorden: “We willen mensen een naadloze ervaring bieden die hun telefonische communicatie bevrijdt uit de silo’s waarin die de laatste tien jaar verdeeld was. Voicemail, contacten en dergelijke bleven gescheiden van de rest van mijn webervaring. We hebben grote plannen om dat te verbeteren. Voicemailtranscriptie, inboxintegratie en het beheren van sms zijn fantastische features, maar vormen pas het prille begin. […] We willen bereiken dat je communicatie voor je beschikbaar is, waar je ook bent en welk apparaat je toevallig ter beschikking hebt.”

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in