China bevestigt nieuwe licentie Google

Uiteindelijk besloot Google te stoppen met de zelfcensuur op zijn sites, door zoekopdrachten uit China door te linken naar websites in Hongkong. Daardoor konden Chinese internetgebruikers meer te weten komen over onderwerpen die door de Chinese overheid streng worden gecensureerd.
Eind juni besloot Google echter weer te stoppen met dit doorlinken, om te voorkomen dat het de Chinese internetlicentie zou verliezen.
Volgens het Chinese staatspersbureau Xinhua heeft het Chinese bedrijf dat de websites van Google in het communistische land beheert, Guxiang, in de aanvraag van de licentie aangegeven zich te onderwerpen aan de Chinese wetten. Die verbieden internetbedrijven onder meer om informatie te verspreiden die de "macht van de staat ondermijnt, de nationale veiligheid bedreigt of etnische spanningen aanwakkert", aldus Xinhua. Ook is het verboden om pornografisch of gewelddadig materiaal te verspreiden.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee