Overslaan en naar de inhoud gaan

Cao onderhandelingen NXP van start

Ron van Baden, coa-onderhandelaar van FNV Bondgenoten wees NXP in de eerste ronde op de zorgen en de frustraties onder het personeel en sprak de wens uit om echte verbeteringen tot stand te brengen. "De in onze ogen terechte zorgen van het personeel zijn voor een deel terug te voeren op de financiële situatie van het bedrijf en de maatregelen die in dat kader genomen zijn."
Tech & Toekomst
Shutterstock
Shutterstock

Unie-bestuurder Wim Brouwer verwacht dat het een lastig onderhandelingstraject wordt. Brouwer wil het bestaande sociaal plan van toepassing laten zijn op alle reorganisaties binnen NXP en niet alleen voor maatregelen in het kader van de operatie Redesign.

Unieleden maken zich volgens Brouwer zorgen over het tempo waarmee NXP reorganisaties doorvoert die geen verband houden met Redisign. Het sociaal plan voor Redisign loopt tot eind 2010, maar voor overige reorganisaties tot 1 juli 2009. De Unie stelt voor de nieuwe cao een loonsverhoging van 2 procent voor.

Volgens Van Baden is de motivatie onder brede lagen van de NXP-populatie tot een dieptepunt gedaald. "Dit hangt voor een belangrijk deel samen met het gegeven dat grote groepen NXP-medewerkers in onzekerheid verkeren over hun toekomst binnen het bedrijf." Daarom wil FNV Bondgenoten afspraken maken over een betere en transparante toekomst voor de medewerkers.

NXP heeft toegezegd vrijdag 5 juni op de voorstellen van FNV Bondgenoten en de andere bonden te zullen reageren.



Doe mee aan het jaarlijkse Salary Survey onder IT-professionals van Automatisering Gids en Berenschot: www.automatiseringgids.nl/salarisonderzoek.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in