Windows 8.1 perst 100 GB Skydrive-bestanden voor mobieltje in 5 GB

De inhoud van een bestand wordt pas gedownload wanneer men die wil bewerken.
De plaatsvervangers zijn daardoor een stuk kleiner dan de feitelijke bestanden. Microsofts Mona Akmal, die de techniek op het Inside Skydrive-blog introduceert, laat een voorbeeld zien van een Skydrive-map van 5,6 gigabyte die op een mobiel apparaat maar 185 megabyte - ofwel 3 procent van de originelen - in beslag zou nemen.
Bij het bladeren in mappen met foto's haalt Windows 8.1 een zelfde kunstje uit. Van de foto's wordt alleen een groot uitgevallen miniatuur gedownload. Pas als men de foto echt wil gaan bewerken, wordt het bronbestand van de foto in kwestie gedownload.
Akmal denkt dat de besparing in de praktijk iets minder fors zal uitvallen dan de reductie naar 3 procent in haar eigen SkyDrive-fotoalbum. Maar in de regel zal het beslag van de bestanden in een SkyDrive-volume op de opslagcapaciteit van een mobiel apparaat met deze technieken niet meer dan 5 procent zijn. Ofwel: 100 gigabyte SkyDrive-bestanden vraagt van je mobiele apparaat niet meer dan 5 gigabyte, concludeert Akmal trots, en dat verlost de gebruikers van deze techniek van de vervelende afweging, welke cloudbestanden ze wel en niet toegankelijk maken op hun mobiele apparaat.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee