'Android goed voor 30 procent van Microsofts winst'
Microsoft publiceert zelf niet wat het via zijn patentenportfolio binnenharkt van Android-leveranciers. Financieel analist Rick Sherlund van Nomura komt nu met een schatting van 2 miljard dollar per jaar. Microsoft maakt nauwelijks kosten voor die omzet: 95 procent is winst. Ter vergelijking: in 2012 realiseerde Microsoft een winst van 6,4 miljard dollar. Zijn Android-inkomsten zijn dus goed voor een kleine 30 procent van de winst.

Shutterstock
Shutterstock
Volgens Sherlund maskeert die inkomstenbron dat Microsofts Entertainment en Devices-divisie in zwaar weer zit. Met name de spelcomputer Xbox zou grote verliezen opleveren, van 2 miljard dollar per jaar. Ook op Skype en Windows Phone legt Microsoft geld toe, meent Sherlund: bij elkaar zo'n 500 miljoen dollar.
Sherlund meent dat Microsoft de Xbox-activiteiten moet afstoten. Als die activiteiten zo verliesgevend zijn als hij meent, komt dat neer op stoppen. Want voor de overname van een activiteit die per jaar 2 miljard dollar verlies draait, zullen er niet veel gegadigden zijn.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee