BlackBerry verstevigt veilig imago met Duitse overname
De aankondiging komt op een goed moment nu BlackBerry een voorlopig dieptepunt in zijn marktaandeel lijkt te zijn gepasseerd. Met nieuwe toestellen en hernieuwde aandacht voor de zakelijke markt is BlackBerry terug op het pad zich te profileren als de veiligste aanbieder van communicatie over gevoelige gegevens. De overname van Secusmart past precies in die strategie.
Secusmart heeft naam opgebouwd als leverancier van een Security Card, die is voorzien van een crypto-controller afkomstig van het Nederlandse NXP en een PKI coprocessor voor authenticatie. Het bedrijf heeft tevens coprocessortechnologie die spraak- en dataverkeer beveiligt met meerdere lagen van versleuteling.
Goede timing van BlackBerry
De hernieuwde aandacht voor de veilige zakelijke communicatie bij BlackBerry komt op een goed moment. Apple en Google proberen hun aandeel in de markt voor veilige bedrijfscommunicatie uit te bouwen. Zo sloot Apple bijvoorbeeld onlangs een contract met IBM om samen de grootzakelijke markt te voorzien van smartphones en tablets. Dergelijke organisaties zijn echter ook wakker geschud door de spionagepraktijken van de NSA en andere mogendheden en zien dat criminelen steeds vaker met succes de reguliere beveiliging doorbreken. Hoewel Apple en Google benadrukken hun besturingssystemen steeds veiliger te maken om zo ook de zakelijke markt te veroveren, blijken daar ook nieuwe zwakheden naar boven te komen.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee