Amerikaanse datacenters in 2035 goed voor 20% stroomverbruik VS
Datacenters zijn in 2035 waarschijnlijk verantwoordelijk voor ongeveer een vijfde van het totale elektriciteitsverbruik in de Verenigde Staten. Dat heeft BloombergNEF (BNEF) becijferd, dat daarbij uitgaat van een snelle stijging van de stroomvraag vanuit datacenters door de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). In staten met veel datacenters, zoals Virginia en Texas, pakt het aandeel in het stroomverbruik naar verwachting zelfs nog hoger uit.
Volgens het onderzoeksbureau zijn datacenters nu nog goed voor 5,9% van de Amerikaanse stroomvraag. Dit loopt de komende jaren gestaag op naarmate er meer datacenters bijkomen. Vooral na 2030 lijkt hun stroomgebruik hard toe te nemen. In dat jaar wordt hun aandeel op 12% geschat.
Onder druk
Al deze extra vraag gaat de stroomnetten in de VS flink onder druk zetten. De kenners voorzien in het land soms vergunningsstops door lokale overheden en politieke tegenstand vanwege de toenemende energiebehoefte en de milieu-impact van deze projecten.
Luchtvervuiling
De datacenters van xAI in Tennessee en Mississippi kwamen negatief in het nieuws, omdat ze veel luchtvervuiling veroorzaken. De vergunningen voor deze twee gigantische faciliteiten leken niet in orde te zijn.
Veel stroom
Het stroomverbruik van datacenters is vaker onderwerp van discussie. Onlangs werd bekend dat het datacentrum van Microsoft, dat langs de A7 bij het Noord-Hollandse Middenmeer ligt, in z'n eentje 1% van alle Nederlandse elektriciteit gebruikt.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee