Met het Informatiemodel Beheer Openbare Ruimte (IMBOR) kunnen beheerders openbare ruimte hun beheerprestaties in beeld brengen en vergelijken. Dat draagt bij aan optimaal assetmanagement en een realistische begroting, stelt CROW. In het informatiemodel zijn landelijke afspraken gemaakt over de benodigde objectgegevens voor het beheer van de openbare ruimte.
Overheden maken via het informatiemodel gebruik van de kennis van anderen. Door de uniforme informatieverzameling, zijn de gegevens makkelijk uit te wisselen tussen organisaties, noemt CROW als voordeel. De gegevens hoeven slechts eenmaal ingewonnen te worden en zijn geschikt voor meervoudig gebruik. Het IMBOR sluit aan op de Wet Basisregistratie Grootschalige Topografie (BGT) en op het Informatiemodel Geografie (IMGeo).
Goede voorbeelden
Twee pilots leverden input voor het model. CROW: “De gemeente Amsterdam moest acht verschillende databases met verhardingsobjecten terugbrengen tot één assetbestand. De samenvoeging is geslaagd, mede dankzij het gebruik van IMBOR. Momenteel zijn de vakgebieden Groen en Bomen in voorbereiding. Het samenwerkingsverband Drechtsteden heeft met succes een uniforme integrale beheeromgeving voorbereid, op basis van het IMBOR. Dit zijn waardevolle toetsingen in de praktijk.”
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee