Paypal niet bang voor concurrentie

In 2013 zal dit zijn gegroeid tot 7,5 miljard dollar.
Snelle groei in Nederland
In Nederland wordt er momenteel wekelijks voor 200.000 euro afgerekend via het online betalingssysteem van Paypal. Begin april lag dit nog op 32.000 euro per week. Om het gebruik van mobiele betalingen aan te wakkeren stelt Paypal onder meer ontwikkeltools beschikbaar via haar eigen Mobile Payments Library. “Dit zorgt ervoor dat er sneller apps beschikbaar komen op verschillende platforms om mobiel af te kunnen rekenen. In Nederland lopen er onder meer projecten bij Pathe en Rabobank. Ook is er Dispatch! waarmee je voor je taxirit kunt betalen met je mobieltje in inmiddels meer dan 200 taxi’s”, vertelt Chambers.
Betaaldiensten voor Google niet eenvoudig
Volgens Sam Shrauger, VP of global product, is de positie van PayPal niet in gevaar, ondanks de toegenomen concurrentie. “Het is niet zo eenvoudig een betrouwbare en veilige online betaaldienst wereldwijd uit te rollen. Wij hebben ruim twaalf jaar ervaring, zijn overal beschikbaar en bieden bovendien een veilig systeem.” Hij stelt dat het zelfs voor zo’n groot bedrijf als Google – dat plannen heeft de markt voor mobiel betalen ook te betreden en dit op beperkte schaal al doet – ¬niet eenvoudig is om betaaldiensten aan te bieden. “Er zit een verschil tussen veel gebruikers hebben en transacties voor deze gebruikers uitvoeren.”
Paypal wilde geen commentaar geven op de rechtszaak die momenteel loopt tegen Google, nadat een voormalig medewerker de overstap maakte naar de zoekmachinegigant. Er zouden bedrijfsgeheimen zijn ontvreemd en verwerkt in Wallet, het betaalsysteem van Google. Paypal is drie jaar bezig geweest het betaalsysteem beschikbaar te maken voor Android.
Mobiele app voor simpele betaling
Vorige maand kocht het bedrijf Zong, dat eveneens mobiele betaaloplossingen aanbiedt, voor 240 miljoen dollar. “De overname zorgt ervoor dat we hun applicaties kunnen inzetten, die vooral handig zijn bij simpele betalingen, bijvoorbeeld voor de aanschaf van digitale artikelen. Bovendien hebben ze wereldwijde dekking, waar wij van kunnen profiteren”, vertelt Shrauger.
NFC nog geen gemeengoed
Paypal maakte verder bekend dat er binnen enkele maanden via Near Field Communication (NFC) betaald moet kunnen worden met Android-toestellen. De dienst komt echter niet voor 2012 beschikbaar in Europa, vanwege het uitblijven van toestellen met NFC. Het bedrijf heeft al een mobiele applicatie voor iOS, Android, Symbian en Blackberry OS. Met de nieuwe Android-applicatie kunnen mensen eenvoudig een betaling verrichten door de telefoon tegen elkaar aan te houden.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee