Opvolger AMD's Opteron komt medio 2011

Interlagos-chips krijgen maximaal 16 cores
De eerste processors met de Bulldozer-blauwdruk krijgen maximaal 16 verwerkingskernen (cores) en hebben de codenaam Interlagos meegekregen. Ze zijn bedoeld ter vervanging van de huidige Opteron 6100-serie (alias Magny-Cours) die maximaal 12 cores biedt. Met de Interlagos-chips mikt AMD op het middensegment en de bovenkant van de servermarkt. De naam Interlagos is overigens ontleend aan een gelijknamig autoracecircuit in Sao Paulo (Brazilië).
Een voordeel voor systeemontwerpers en klanten is dat de Interlagoschips in dezelfde ‘socket’ (chipvoet) passen als de bestaande Opteron 6100’s. Hierdoor zijn bestaande servers en moederborden relatief eenvoudig op te waarderen. Concurrent Intel verandert doorgaans met de komst van een nieuwe generatie processors ook de socket.
Valencia-serie met 6 tot 8 cores voor middensegment
Een tweede loot aan de Bulldozerstam is een serie serverprocessors met de codenaam Valencia. Deze chips krijgen maximaal 6 tot 8 kernen en zijn de gedoodverfde opvolgers van de bestaande Opteron 4100-serie, die 4 tot 6 kernen biedt. Ze zijn bedoeld voor het middensegment van de servermarkt. AMD wil alleen kwijt dat de Valencia’s ook in 2011 beschikbaar komen, zonder een exactere tijdsaanduiding te geven.
Opvolgers staan op de routekaart voor 2012
Op de vorige week gepubliceerde nieuwe routekaart van AMD prijkt een serverprocessor met 20 cores als opvolger van de Interlagos-chip. De codenaam van dit product, te introduceren in 2012, is Terramar. Eveneens in 2012 zal een serverchip met 10 kernen (codenaam Sepang) op de markt komen, als opvolger van de Valencia.
AMD deed zijn aankondiging over Bulldozer ter gelegenheid van de conferentie SuperComputing 2010 (SC10) die deze week plaatsvindt in New Orleans. De nieuwe processors zijn onder meer bedoeld voor ‘high performance computing’ (HPC). Het vakblad HPCWire heeft Bulldozer in de top-5 gezet van nieuwe producten of technologieën die in 2011 aandacht verdienen.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee