Het Amerikaanse ZPower brengt van de zomer een nieuw type laptopbatterij op de markt die 40 procent energie meer kan leveren dan lithium-ionbatterijen, meldt IDG Newsservice. De batterijen van ZPower leveren door de gebruikte materialen ook minder risico op brand na kortsluiting op: in plaats van het ontvlambare dimethylcarbonaat wordt in een zilver-zinkbatterij een waterige toepassing gebruikt. Bovendien verliezen de accu's minder snel hun capaciteit.
Lithium-ionbatterijen kunnen het eerste jaar al 30 procent van hun oplaadcapaciteit verliezen. De capaciteit van zilver-zinkbatterijen begint pas na een jaar terug te lopen, zij het dat het verval dan net zo snel gaat als bij lithium-ionbatterijen vanaf het eerste moment.
De voordelen worden bereikt door gebruik te maken van zilver-zinkbatterijen. Dat type accu is bekend uit de lucht- en ruimtevaart, waar varianten voor eenmalig gebruik in zwang zijn. ZPower heeft een oplaadbare variant van de zilver-zinkbatterij weten te ontwikkelen.
Het is nog niet bekend of ZPower al contracten met fabrikanten heeft weten af te sluiten voor het integreren van zijn batterij in hun laptops. (Jelle Wijkstra)
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee