Laatste internetprovider Egypte afgesloten

Sinds maandagavond alle internetverkeer afgesloten
De internet service provider (ISP) Noor Group sloot maandagavond rond 9:45 uur lokale tijd als laatste de verbindingen met internet af. Dat zei een woordvoerder van Renesys, een Amerikaans bedrijf dat zich bezighoudt met het monitoren van internetverbindingen, tegen Computerworld. Tegen persbureau Associated Press noemde Renesys overigens 11 uur 's avonds als tijdstip van afsluiting.
Noor Group is een relatief kleine aanbieder met voornamelijk zakelijke klanten, waaronder de effectenbeurs. Tot dusver bood het bedrijf als laatste nog toegang tot de buitenwereld. Volgens Renesys is het vrij simpel voor een ISP om de toegang tot internet te blokkeren. Het aanpassen van een configuratiebestand volstaat. De afsluiting door de grote ISP's in Egypte eind vorige week was in 20 minuten gepiept.
Google zet spraak om in Tweets
Egyptenaren kunnen na een onderbreking sinds zaterdag wel weer telefoneren, maar het verzenden van sms-berichten is nog steeds geblokkeerd. Zoekbedrijf Google heeft een methode bedacht waardoor Egyptenaren zonder internetverbinding toch Twitterberichten kunnen versturen. Ze moeten daarvoor een internantionaal telefoonnummer bellen en hun bericht inspreken. Door middel van spraakherkenning wordt het bericht in tekst omgezet en op Twitter gezet met de hashtag #egypt. Uiteraard kunnen de Egyptenaren zonder internet hun eigen berichten en die van anderen niet teruglezen, waardoor de 'speak-to-tweet service' maar beperkte waarde heeft.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee