Overslaan en naar de inhoud gaan

HP board opgeschoond: 4 eruit, 5 erin

Nieuwkomers zijn Shumeet Banerji, CEO van Booz & Company, Gary Reiner, voormalig CIO van General Electric, Patricia Russo, voormalig CEO van Alcatel-Lucent, Dominique Senequier, CEO van private equity fonds AXA en Meg Whitman, voormalig president en CEO van eBay die ook gouverneurskandidaat in de staat Californië was.
Tech & Toekomst
Shutterstock
Shutterstock

Joel Hyatt, John Joyce, Robert Ryan, en Lucille Salhany, verlaten de raad van bestuur van HP. Lane bedankte hen voor de inzet en effectiviteit waarmee ze HP door een moeilijke periode van leiderschapsverandering hebben geloodst.

Vertrek mogelijk te maken met wegsturen Hurd
Het vertrek van de 4 boardleden lijkt direct verband te houden met de beslissing van de raad van bestuur van HP om de vorige CEO, Mark Hurd, naar huis te sturen. Reden was dat er onregelmatigheden in zijn onkostendeclaraties werden aangetroffen, naar aanleiding van een onderzoek dat werd ingesteld vanwege een schadeclaim van een HP-medewerkster. Ze zei dat Hurd haar een promotie weigerde omdat ze niet met hem naar bed wilde.

De naschokken van die beslissing zijn binnen HP nog steeds voelbaar. Het besluit Hurd te ontslaan heeft de raad van bestuur stevige kritiek opgeleverd. Ook van de kant van aandeelhouders die vinden dat er veel geld is weggegooid. Eerder bleek dat HP een nieuw en min of meer onafhankelijk onderzoek naar de omstandigheden van het vertrek van Hurd wil laten uitvoeren.

Marc Andreessen, Lawrence Babbio jr., Sari Baldauf, Rajiv Gupta, John Hammergren, en G. Kennedy Thompson, zijn in de raad van bestuur van HP blijven zitten.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in