Overslaan en naar de inhoud gaan

Equinix bouwt tweede datacentrum

"Aanbieders van content op internet zullen steeds meer worden afgerekend op de snelheid waarmee ze gegevens kunnen leveren. De latency, de wachttijd, gaat een uiterst belangrijk criterium worden", zegt Michiel Eielts, algemeen directeur van Equinix in Nederland. "Het wordt zaak om die wachttijden zo kort mogelijk te houden, wat wil zeggen dat de content dicht bij de afnemers beschikbaar gemaakt moet worden."
Tech & Toekomst
Shutterstock
Shutterstock

Eielts: "Dichtbij betekent enerzijds dichtbij in afstand, anderzijds dichtbij in het netwerk. Data die over veel knooppunten wordt geleid, komt later aan en voor sommige gebruikers is dat onoverkomelijk. Zij willen hun informatie zo snel mogelijk binnen hebben. Je zult zien dat ze een provider die te traag is met het leveren, links gaan laten liggen."

Ruim een miljard geïnvesteerd
Equinix heeft daarom een tweede datacentrum heeft gebouwd, naast het centrum dat er al stond in Amsterdam Zuid-Oost. Het tweede centrum voegt 9000 vierkante meter vloeroppervlakte toe. "We zijn de afgelopen tijd druk aan het investeren in nieuwe voorzieningen", zegt voorzitter van de Raad van Bestuur van Equinix Peter van Camp. "De afgelopen drie jaar hebben we 1,2 miljard dollar uitgegeven, waarvan een half miljard alleen al in 2010. Dat is wel heel veel geld, maar omdat steeds meer zaken en diensten tegenwoordig digitaal worden gemaakt is het wel verantwoord", aldus Van Camp.

Bijzondere koeling
In het nieuwe datacentrum wordt deels gebruik gemaakt van een bijzondere opbouw. De servers staan gegroepeerd in een rechthoek, die aan de binnenzijde een zogeheten hot corridor bevat. Dit is het gebied waar de warme lucht van de servers terecht komt en die direct naar de koeltorens op het dak kan worden geleid. De koellucht wordt aangevoerd door de serverruimte waar de rechthoek in staat, en dat wordt aangeduid met de term 'cold room', zie de foto.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in