Overslaan en naar de inhoud gaan

Acties tegen botnets verliezen effect

In 2008 werd met het neerhalen van botnet McColo de spamgemeenschap nog een gevoelige klap toegebracht met als gevolg een lager spamniveau gedurende enkele maanden. Het uit de lucht halen van Zeus, Lethic, Waledac en Marioposa in januari en maart hebben echter een minimaal effect, zegt een analist van Trend Micro op BBC News.
Tech & Toekomst
Shutterstock
Shutterstock

Spammers hebben tegenwoordig genoeg alternatieve netwerken achter de hand wanneer het botnet verdwijnt dat zij inschakelden om hun ongevraagde boodschappen te verspreiden.

Volgens een onderzoek van de universiteit van Californië is de respons op spam inmiddels verder gezakt met een klikratio van 0,00001 procent. Toch blijkt het voor spammers nog altijd de moeite waard het middel in te zetten als verkoopkanaal.

Volgens Trend Micro verschuift de aandacht van spammers van het simpel onder de aandacht brengen van producten en diensten naar phishingaanvallen gericht op het ontfustelen van persoons- en financiële gegevens.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in