Overslaan en naar de inhoud gaan

Demissionair kabinet pakt Nederlandse Digitaliseringsstrategie en andere digitale onderwerpen op

De Tweede Kamercommissie Digitale Zaken heeft alle digitale onderwerpen ‘niet controversieel’ verklaard. Dat betekent dat wetsvoorstellen, brieven en initiatiefnota’s in het digitale domein ook in deze demissionaire kabinetsperiode zullen worden behandeld.

Den Haag
Rijksoverheid
Ministerie van Financiën, foto: Valerie Kuypers

De Kamercommissie was er woensdagmiddag snel uit. Niet één digitaal onderwerp kreeg het stempel ‘controversieel’, en daarmee kunnen alle wetsvoorstellen en digitale thema’s blijvend worden behandeld door de Tweede Kamer nu het huidige kabinet demissionair is.

Kamerlid Six Dijkstra (NSC) nam voorafgaand aan de extra procedurevergadering het woord. "Ik zou willen voorstellen om alle punten niet controversieel te verklaren, tenzij een commissielid daartegen bezwaar heeft." Daarop volgde geen bezwaar, waarop voorzitter Natascha Wingelaar (NSC) de vergadering direct kon afhameren.

Bal bij BBB'er Van Marum

De demissionaire bewindspersonen kunnen door het unanieme besluit van de Kamer dus ‘gewoon’ over de digitale onderwerpen blijven beslissen. Na het vertrek van PVV-staatssecretaris Zsolt Szabó, verantwoordelijk voor Digitalisering, ligt die bal nu vooral bij zijn opvolger. Dat is na overleg van de resterende regeringspartijen BBB-staatssecretaris Eddie van Marum geworden.

Het is nog niet bekend wat deze overheveling van de veelbesproken Nederlandse Digitaliseringsstrategie (NDS) betekent. De NDS had het huzarenstukje van Szabó moeten zijn. "Eind deze week wordt er meer duidelijk wat Van Marum met deze NDS wil doen", verwacht zijn woordvoerder.

NDS nog niet goedgekeurd

Het was sowieso niet de verwachting dat de NDS onderwerp van gesprek zou zijn deze vergadering. Immers, deze is nog geen staand beleid, omdat de ministerraad de plannen nog niet heeft goedgekeurd. In de week dat de NDS zou worden gepresenteerd, viel het kabinet. In een brief aan minister van Binnenlandse Zaken Uitermark – die Szabó’s taken tijdelijk overnam - pleitten gemeenten, waterschappen, provincies en uitvoeringsorganisatie vorige week nog voor een snelle lancering van de NDS.

Dit artikel is eerder gepubliceerd bij iBestuur en bij Binnenlands Bestuur, zustertitels van AG Connect.

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in