Overslaan en naar de inhoud gaan

TSMC optimistisch ondanks aardbeving Japan

TSMC is wel op zoek naar extra leveranciers van siliciumwafers, het basismateriaal waarmee het bedrijf chips voor computers en andere elektronische apparatuur maakt. Ook heeft het zijn bestaande toeleveranciers van grondstoffen verzocht hun leveranties op te voeren.
Maatschappij
Shutterstock
Shutterstock

Dat zei TSMC-topman Morris Chang tegen de zakenkrant The Wall Street Journal. TSMC is de grootste fabrikant van halfgeleiders voor externe opdrachtgevers ter wereld. Volgens Chang ligt zijn bedrijf nog steeds op koers om de omzet dit jaar met 20 procent te vergroten. In 2010 behaalde de chipmaker een omzet van 13,3 miljard dollar.

Klanten van TSMC hebben hun bestellingen van chips niet verkleind of geannuleerd na de aardbeving van 11 maart, aldus Chang. Japanse afnemers vertegenwoordigen 5 tot 10 procent van TSMC’s totale omzet. Het betreft hoofdzakelijk chipontwerpers die geen eigen productiecapaciteit hebben.

Fabrieken Sony en Toshiba beschadigd
Sommige Japanse fabrikanten van elektronicaproducten en componenten, waaronder Sony en Toshiba, hebben averij opgelopen door de aardbeving en de tsunami. Sony sloot 6 fabrieken, die onder meer Blu-raydiscs en batterijen maken. Een fabriek van Toshiba die lcd-panelen maakt, is door de aardbeving beschadigd en blijft naar verwachting nog een maand op non-actief.

TSMC haalt naast siliciumschijven ook productiemachines uit Japan. Een van de fabrikanten van zulke machines, Tokyo Electron, sloot na de natuurramp zijn deuren. Op zijn website melde Tokyo Electron eind vorige week dat zijn drie vestigingen binnen 1 tot 4 weken weer operationeel zijn.

TSMC verdubbelt productiecapaciteit in China
Aangespoord door de sterke vraag van chipontwerpers als Nvidia, Qualcomm en AMD breidt TSMC zijn productiecapaciteit de laatste tijd fors uit. Volgens Chang menen concurrenten dat ze een graantje kunnen meepikken door ook capaciteit bij te plaatsen, maar hij gelooft daar niet in. TSMC zelf bouwt nu in Shanghai zijn tweede Chinese chipfabriek, die in 2012 op stoom komt. Daarmee verdubbelt de productiecapaciteit van 8-inchwafers tot 130.000 stuks per maand.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in