Nieuwe solid state disks van IBM beloven forse besparing
De kern van IBM’s aanbod zit in de SSD Smart Data Placement-tools. Het idee daarachter is dat bedrijven in de regel niet al hun data op uit chips opgebouwde disks zullen zetten. Op harde schijven gebaseerde systemen zullen voor de voorzienbare toekomst een grote rol blijven spelen, verwacht IBM.
De beheerssoftware die nu wordt meegeleverd, geeft beheerders van zo’n hybride omgeving tools in handen om te bepalen welke gegevens het best op de solid state drive (SSD) gezet kunnen worden, en welke net zo goed op harde schijf kunnen staan. Daarbij zit ook een tool – de Data Balancer - dat gegevens automatisch kan verschuiven als ze intensiever gebruikt worden of juist minder intensief.
De hele opzet is overigens niet nieuw. Vergelijkbare systemen zijn in het verleden gebouwd voor tape robots, waarbij het goedkope tape werd gebruikt voor opslag van relatief weinig gebruikte gegevens, en voorzet-diskdrives voor snelle toegang tot gegevens waarop mutaties moesten plaatsvinden. Maar de resultaten van de Smart Data Placement-tools zijn daar niet minder om. Eigen meetresultaten van IBM wijzen op een prestatiewinst met een factor 8, waarbij het energieverbruik van het gebruikte opslagcomplex 90 procent kan dalen, en het ook nog eens 80 procent minder vloeroppervlak van het rekencentrum in beslag neemt.
Behalve de software levert IBM nu ook voor het eerst SSD’s voor zijn Power6 System servers. Daarnaast zijn er nieuwe 50 gigabyte SSD’s voor de System X-servers met ruim drie maal de opslagcapaciteit van het bestaande aanbod, en SSD’s in de ‘form factor’3,5 inch voor zijn DS8000-opslagsysteem.
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee