Overslaan en naar de inhoud gaan

Microsoft gaat strijd aan met Salesforce.com

Cloud computing heeft in korte tijd een centrale positie veroverd in Microsofts strategie. Na een voorzichtig begin, in 2009, met de business productivity online suite – voornamelijk SharePoint en e-mail - kreeg cloud computing à la Microsoft vorig jaar echt gezicht. Begin 2010 begaf Microsoft zich met Azure op de markt van verhuur van hardwarecapaciteit. En ook de e-mail en Office-applicaties gingen in 2010 via de cloud in de verhuur.
Maatschappij
Shutterstock
Shutterstock

Met het als ‘software-as-a-service’ aanbieden van zijn Dynamics-pakket voor customer relationship management betreedt Microsoft nu ook de markt van zakelijk toepassingen. Daarmee komt het in het vaarwater van gevestigde concurrenten als Salesforce.com – dat CRM-as-a-service heeft uitgevonden – en bijvoorbeeld ook Oracle.

Die concurrenten worden meteen geconfronteerd met een agressieve prijsstelling: voor Dynamics CRM Online geldt tot 30 juni een introductieprijs van 31 euro per gebruiker per maand voor de eerste 12 maanden; dat is de helft tot een derde van de prijzen die Salesforce.com en Oracle in rekening brengen. Bovendien geeft Microsoft een premie van 183 euro per gebruiker aan klanten die overstappen van Salsforce.com of Oracle, om de kosten van migratie te dekken. Na 30 juni gaat Dynamics CRM Online rond de 40 euro per gebruiker per maand kosten.

Voor dat geld krijgen klanten een CRM-oplossing die vooral excelleert in de integratie met e-mail en het SharePoint-platform voor samenwerking. Dynamics CRM Online biedt – in Microsofts woorden – mogelijkheden voor een op rollen aanpasbaar ontwerp, geavanceerde personalisatie, verbeterde gebruikersacceptatie en eenvoudig toegang tot informatie die de gebruikers nodig hebben om hun werk goed te doen. Daarbij biedt intelligente software hulp bij het doorlopen van dialogen. Business intelligence voor het sturen van prestaties en doelstellingen is ingebouwd, en dashboards tonen de meest actuele informatie die verkopers, servicemedewerkers en marketeers nodig hebben om hun werk effectief te doen.

Dynamics CRM Online is vanaf 28 februari officieel beschikbaar. Vanaf nu kunnen geïnteresseerden ook al gratis ruiken aan het product door zich aanmelden voor een gratis proefperiode op http://crm.dynamics.com.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in