Gartner ziet pc-markt dit jaar 22 procent groeien

Op de professionele pc-markt knaagt de tand des tijds aan het machinepark. Organisaties merken dat het lastiger wordt om de levensduur verder op te rekken zonder zich extra kosten op de hals te halen, zegt Gartner-analist Ranjit Atwal.
Daar komt de migratie naar Windows 7 bij, die een flinke vraag naar nieuwe zakelijke pc’s teweegbrengt. Grote ondernemingen beginnen in de tweede helft van dit jaar met de vervanging, maar het merendeel volgt pas in 2011. Gartner verwacht dat de migratie naar Windows 7 in het bedrijfsleven tot in 2012 zal doorlopen.
Mini-notebooks (netbooks) blijven populair, maar de verkoopgroei begint wat af te zwakken. Ultralichte gewone notebooks beginnen een betaalbaar alternatief te vormen. Voorlopige cijfers duiden op een verkoopaantal van 41,8 miljoen netbooks, wat 30 procent meer is dan in 2009. Na dit jaar neemt het aandeel van netbooks in de totale verkoop van mobiele pc’s geleidelijk af, van 18,6 procent in 2010 naar 13,9 procent in 2014.
Zogeheten mediatablets zullen in 2010 nog geen concurrentie opleveren voor netbooks. Mediatablets zijn apparaten met een aanraakscherm van 5 inch of groter en met een beperkt besturingssysteem als Android, Chrome of iPhone OS. Vanaf 2013 zagen de mediatablets wel aan de poten van het netbooksegment, verwacht Gartner. De verklaring ligt in dalende prijzen en toenemende functionaliteit, waardoor beide productcategorieën over enkele jaren aan elkaar gewaagd zijn.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee