Nederlanders kiezen massaal voor iPad

Overigens is het overgrote deel van de tablets binnen huishoudens privé-bezit en niet aangeschaft via of door de werkgever. Maar ook studenten en scholieren maken al behoorlijk vaak gebruik van tablets (8,6 procent).
iPad veruit favoriet
In een zeer groot deel van de gevallen gaat het om een iPad. Toch is Samsung’s Galaxy Tab in de consumentenmarkt een duidelijke concurrent, stelt Heliview. Weliswaar is de penetratie ‘slechts’ 9 procent in de markt van tabletgebruikers, maar dit is opgebouwd in een relatief korte periode. Verder is het opvallend dat de opvolger van Apple’s iPad, de iPad2, in korte tijd al een behoorlijke marktpenetratie heeft opgebouwd, naast de oorspronkelijke iPad. Reeds 27 procent van de Nederlandse tabletbezitters heeft de jongste editie van Apple’s tablet. Bijna 60 procent heeft de beschikking over een eerste generatie iPad.
Klik op het plaatje voor een grotere versie
Concurentie wordt heviger
Toch is Apple’s dominantie in de Nederlandse thuismarkt minder sterk dan in de zakelijke markt, meent het onderzoeksbureau uit Breda. "Het is dus te verwachten dat de concurrentie voor Apple met de komst van vele op Android gebaseerde tablet varianten en de onvermijdelijke entree van Windows tablets behoorlijk hevig zal worden", aldus een woordvoerder.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee