Werknemers denken massaal aan een nieuwe baan

De organisatie deed onderzoek naar wat werkzoekenden beweegt. “De moderne werkzoekende gedraagt zich steeds meer als consument en beschikt over het zelfvertrouwen en de middelen om steeds flexibeler inhoud te geven aan het eigen carrièreperspectief. Social media spelen hierin een cruciale rol. Het gluren bij de buren is niet meer weg te denken uit het oriëntatiegedrag van werkzoekenden”, aldus YER.
Bovendien stelt de organisatie dat medewerkers het gevoel hebben dat werkgevers hen in de kou hebben laten staan door aanhoudende reorganisaties, kostenreducties, intensivering van productiviteitseisen, bezuinigingen op bedrijfsuitjes en evenementen en gebrek aan promoties, trainingen en opleidingen. “Dit beïnvloedt de werksfeer, vermindert de loyaliteit richting werkgever en tast op lange termijn zelfs de bedrijfscultuur aan. Het gras lijkt in deze situatie snel groener bij de buren.”
Medewerkers zijn volgens YER sneller uitgekeken en willen door met hun carrière. “Dit vertaalt zich steeds vaker in het hebben van meerdere soorten dienstverbanden naast elkaar of dienstverbanden die elkaar steeds sneller opvolgen.” Door Internet, social media en social networks is het mogelijk veel meer over organisaties te weten te komen dan toen deze kanalen nog niet bestonden.
Werkzoekenden oriënteren zich tegenwoordig uitgebreid online, aldus YER. Niet alleen op inhoudelijke aspecten van de functie, maar ook op de bedrijfscultuur en het perspectief voor doorstroom. Daarnaast is het zo gemakkelijker geworden in contact te komen met medewerkers die al voor een organisatie werkzaam zijn. YER: “Contacten worden steeds sneller gelegd. Ook organisaties leggen zo snel contacten met potentiële medewerkers, al wordt een overmaat aan aandacht dan weer niet altijd op prijs gesteld.”
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee