Veel kritiek op websites universiteiten

- met behulp van een expert review, waarbij is gekeken naar de informatievoorziening voor bezoekers die zich oriënteren op bachelor of master studies;
- middels een online enquête waarbij meer dan 280 studenten is gevraagd een oordeel te geven over de websites.
Uit het onderzoek blijkt dat de Universiteit Utrecht (www.uu.nl) de meest gebruiksvriendelijke website heeft. Vooral de eenvoudige structuur in combinatie met een consistent en leesbaar hoofdmenu zorgden voor hoge rapportcijfers. Gemiddeld kreeg de site een 7,1. De website van de Erasmus Universiteit Rotterdam scoort overall de tweede positie. Het is een duidelijke website met heldere labels.
De Rijksuniversiteit Groningen (RUG) is de hekkensluiter met een gemiddelde van 6,1. Deze site scoorde als enige lager dan een 6 in de online enquête (5,9). “De site spreekt de doelgroep niet erg aan. Er is weinig wat echt de aandacht trekt en aanspoort tot het gebruik van de website. Ook is de subnavigatie soms moeilijk te begrijpen”, aldus een woordvoerder van Netprofiler.
De websites van de Nederlandse universiteiten scoren gemiddeld een 6,7. “Dit is voldoende, maar er is veel ruimte voor verbetering. Met name de subnavigatie van veel websites is onoverzichtelijk en slecht toegankelijk. Ook ontbreekt vaak een duidelijke call-to-action. Hierdoor worden de bezoekers niet goed door de website heen geleid”, stelt Netprofiler.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee