RIM slaat terug naar Steve Jobs

'Klanten pikken Apples acties niet meer'
RIM-topman Jim Balsillie sloeg dinsdag terug met een commentaar op het officiële BlackBerryblog. Hij schrijft daarin dat “veel klanten het beu zijn dat hun wordt verteld wat ze moeten denken”. Balsillie voegde eraan toe dat de pogingen van Apple om diens ecosysteem naar zijn hand te zetten “misschien goed is voor Apple, maar ontwikkelaars willen meer opties”.
Jobs maakte maandag ook venijnige opmerkingen over Android, het open-sourcebesturingssysteem voor mobiele apparatuur van Google. Hij noemde de door Google beleden openheid een ‘rookgordijn’dat verhult wat het werkelijke probleem is voor de klant: integratie versus versnippering.
'7-inch tablets zullen het goed doen'
Verder omschreef Jobs de huidige generatie Android-tablets met een beeldscherm van 7-inch als ‘dead on arrival’. De iPad van Apple heeft een scherm van bijna 10 inch. Balsillie sloeg in zijn blog terug met de constatering dat “degenen die buiten Apples ‘distortion field’ [vervormd beeld van de werkelijkheid, red.] leven, weten dat 7-inch tablets in feite een groot deel van de markt zullen uitmaken”.
Andy Rubin, bij Google verantwoordelijk voor Android, diende Jobs op Twitter van repliek met een cryptisch bericht vol computerinstructies. De strekking van Rubins reactie is volgens een woordvoerder van Google dat ontwikkelaars direct de broncode van Android kunnen downloaden naar een Linux-systeem om te beginnen met het bouwen van applicaties.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee