IT-toptalent start met bloggen

Het gaat om Leslie van Wissen en Pieter Naber (beiden Bachelor Informatica aan de Hogeschool Leiden), Sander Bovenhof (Bachelor Bedrijfskundige Informatica aan de Hogeschool Utrecht), Chris Aukema (Master Bedrijfsinformatietechnologie aan de Universiteit Twente), Mark Duivesteijn (Master ICT & Business aan de Universiteit van Leiden) en Paul Gerritsen (Technische Informatica aan de Haagse Hogeschool). Laatstgenoemde vervangt Ronald Meijer (Bachelor Bedrijfswiskunde en Informatica aan de Hogeschool InHolland in Diemen-Zuid).
Winnaar krijgt laptop
De blogs worden beoordeeld aan de hand van een aantal criteria, waaronder kwaliteit en relevantie van bijdragen, frequentie, bezoekersaantallen en interactie met lezers. De winnaar krijgt een laptop van Acer mee naar huis. Daarnaast krijgen de studenten een Talent Development Programma aangeboden, verzorgd door Rogier ’t Hooft van Bolster, en ontvangen zij extraatjes van hun stagebedrijf, variërend van een certificeringstraject tot een auto van de zaak, bovenop een reguliere stagevergoeding.
Opdrachten variëren van vluchtsimulator tot BPM
De opdrachten van de IT-talenten lopen sterk uiteen. De één heeft te maken met het optimaliseren van een flight simulator, de ander met de ontwikkeling van een prototype voor het automatisch opsporen van bernbommen, en weer een ander richt zich op business proces management (BPM).
Pieter Naber is al een paar maanden aan het bloggen sinds hij weet dat hij is uitverkozen tot IT-talent. “Ik had het nog nooit gedaan, dus ik dacht: oefening baart kunst. Ik wil graag de eer van mijn stagebedrijf Sogeti verdedigen, want er zijn al verschillende IT-talenten uit hun stal tot winnaar uitgeroepen.”
Positiever imago voor werken in IT nagestreefd
Ingrid de Jong, manager Werving bij Sogeti verwacht door deel te nemen aan het IT-Talenten-programma een positiever imago te kunnen creëren voor werken in de IT onder studenten en starters. “We hopen door middel van de blogs van onze twee IT-talenten in contact te komen met nog meer 3e en 4e jaars studenten en starters. We willen ze graag een kijkje in de keuken geven van een grote IT-dienstverlener.”
Sogeti doet voor de vierde keer mee aan het stageproject. Drie IT-talenten zijn inmiddels in dienst gekomen bij het bedrijf.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee