Overslaan en naar de inhoud gaan

Girlsday 2010: harten winnen voor techniek

In heel Nederland ontvangen de bedrijven en instellingen 2600 meiden om ze kennis te laten maken met de wereld van bèta, techniek en ICT. De dag wordt mede mogelijk gemaakt door een samenwerking van Jet-Net, Platform Bèta Techniek, TechNet en SVGB Kennis- en opleidingencentrum voor uniek vakmanschap. VHTO, Landelijk expertisebureau meisjes/vrouwen en bèta/techniek is de landelijke coördinator van Girlsday 2010.
Maatschappij
Shutterstock
Shutterstock

De deelname van ICT-bedrijven aan de Girlsday 2010 is zeer teleurstellend. Van de 103 deelnemende bedrijven en instellingen deden uit de ICT-sector alleen IBM Nederland en KLM Information Services mee.

De kick-off van Girlsday 2010 vondt vanochted plaats op de Noordzee bij het windmolenpark Noordzeewind, waar staatssecretaris Van Bijsterveldt met 20 brugklasmeisjes Girlsday op spectaculaire opende. Grotere bedrijven zoals Movares, IBM, Metaglas en het Nederlands Architectuur Instituut, maar ook 'kleinere' bedrijven doen mee: een prothesewerkplaats, een drukkerij, orthopedische schoenmakers, tandtechnici, een pianoatelier en drie afdelingen van ziekenhuizen. Meisjes uit de bovenbouw van het basisonderwijs, uit de onderbouw van het voortgezet onderwijs, dochters van werknemers en Technika10-clubs hebben zich met veel enthousiasme aangemeld.

Girlsday is een Europees initiatief om meisjes enthousiast te maken voor bèta, techniek en ICT. In vergelijking met andere Europese landen kiezen nog te weinig Nederlandse meisjes voor een technische of bètawetenschappelijke opleiding. Ze hebben vaak geen idee wat een technisch beroep inhoudt en kennen vaak geen technische bedrijven. Het is voor hen leuk om kennis te maken met de dagelijkse beroepspraktijk en veelal een eyeopener om op Girlsday ook vrouwen te ontmoeten in technische functies.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in