Overslaan en naar de inhoud gaan

.eu-topdomein kan tegen een stootje

De storing was gepland en vormde een onderdeel van een ingrijpende test van het rampenplan van EURid. De organisatie is tevreden over het verloop van de test. De back-upsystemen zijn robuust, concludeerde Marc van Wesemael, uitvoerend directeur van EURid.
Maatschappij
Shutterstock
Shutterstock

Onderdeel van de routine was een volledige transfer van de registratieprocedure van het reguliere datacentrum van de organsiatie in Brussel naar een back-upfaciliteit in Amsterdam. De uitval werd om 10 uur uitgelokt en na twee uur en twintig minuten was het volledig registratiesysteem weer hersteld.

Topdomein groeide snel
Volgens Van Wesemael is bij deze oefening veel verder gegaan dan het uitvoeren van een traditioneel rollenspel. "We nemen het beheer van de .eu-registratiesystemen zeer serieus." EURid registreerde sinds de start in 2005 zo'n 3 miljoen domeinnamen in het .eu-topdomein.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in