CWI met Belastingdienst en PwC in fraudebestrijding
Doel is te komen tot auditingdiensten die financiële en administratieve processen in bedrijven realtime kunnen monitoren. Zo kunnen frauduleuze praktijken al in een vroeg stadium aan het licht worden gebracht. Bovendien kunnen accountants hiermee de kwaliteit en stabiliteit van het financiële systeem beter waarborgen.

Shutterstock
Shutterstock
Tezamen zullen zij een metamodel ontwikkelen. Met nieuw te ontwikkelen domeinspecifieke talen worden daarmee verschillende bedrijfsmodellen beschreven. Op basis van die modellen worden automatisch de auditingdiensten gegenereerd die realtime monitoren. Er wordt onder meer gebruikgemaakt van Rascal, een nieuwe metaprogrammeertaal die het CWI heeft ontwikkeld.
Ook gebruiken de onderzoekers softwareanalysetechnieken om data af te leiden uit financiële rapporten en de broncode van IT-systemen. Dat alles moet de transparantie en betrouwbaarheid van financiële processen en hun onderliggende ICT-systemen verbeteren.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee