Overslaan en naar de inhoud gaan

Conficker 'zo goed als dood'

Conficker heeft inmiddels 6,5 miljoen Windows-systemen geïnfecteerd en als zombies aangesloten. De makers zouden het gigantische botnet echter al sinds vorig jaar mei ‘onbemand’ hebben achtergelaten. Conficker heeft bijzonder veel publiciteit gekregen in het afgelopen jaar. Daarnaast startten beveiligers een samenwerkingsverband om Conficker gezamenlijk te bestrijden.
Symantec

Weafer denkt dat de makers er daarom niets mee hebben durven doen. Daar komt ook nog de beloning van een kwart miljoen dollar bij, die Microsoft heeft uitgeloofd voor het vinden van de partijen achter Conficker. Die beloning is voor zover bekend overigens nog niet uitgereikt.

Conficker is echter nog steeds niet ongevaarlijk. Weafer wijst erop dat het botnet ook nog door anderen kan worden overgenomen.

Andere beveiligers menen bovendien dat Conficker niet dood is, maar slaapt. Een woordvoerder van de Shadowserver Foundation laat weten dat de criminele mogelijkheden van een zo groot en verspreid botnet te lucratief zijn om volledig in de steek te laten.

Zowel Weafer als andere beveiligers zijn er daarnaast van overtuigd dat de oorspronkelijke makers van Conficker met groot gemak een nieuw botnet kunnen bouwen zónder de eerder gemaakte fouten waardoor de aandacht werd gevestigd op Conficker.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in