Overslaan en naar de inhoud gaan

Eigenaren muziek Elvis Presley klagen Anthropic aan

Authentic Brands Group, het bedrijf dat eigenaar is van de muziek van Elvis Presley, heeft AI-bedrijf Anthropic aangeklaagd. Volgens het bedrijf heeft Anthropic zonder toestemming nummers van de overleden zanger gebruikt om zijn AI-modellen te trainen, meldt Billboard zaterdag.

Afbeeldingen van Elvis Presley
© Shutterstock

De aanklacht gaat over 274 nummers van Presley, waaronder de hits Can't Help Falling in Love en All Shook Up. De eigenaren eisen een schadevergoeding van 150.000 dollar per nummer. In totaal gaat het om ongeveer 41 miljoen dollar.

Auteursrechten

Anthropic, het bedrijf achter de AI-chatbot Claude, werd eerder ook al aangeklaagd door Universal Music Group voor het schenden van auteursrechten.

(ANP)

Maak AG Connect jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.

Voeg AG Connect toe aan Google

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in