Overslaan en naar de inhoud gaan

Microsoft schrapt alweer duizenden banen

Microsoft ontslaat ongeveer 9000 werknemers, meldt persbureau Bloomberg. Dit is de tweede grote ontslagronde dit jaar bij het Amerikaanse softwareconcern. In mei werden 6000 arbeidsplaatsen geschrapt. Het bedrijf probeert zo de kosten in het gareel te houden nu het steeds meer geld uitgeeft aan kunstmatige intelligentie (AI).

Personeel rent naar de deur
Shutterstock.com

Bloomberg meldde eerder al dat Microsoft van plan was deze maand duizenden banen te schrappen. Bronnen lieten weten dat vooral verkopers worden getroffen en ook afdelingen zoals het team achter de spelcomputer Xbox.

Ook zou bij de in Stockholm gevestigde King-divisie, maker van de app Candy Crush, zo'n 10 procent van de banen verdwijnen. Dat komt neer op ongeveer tweehonderd arbeidsplaatsen. Bij andere Europese kantoren, zoals ZeniMax, zouden ook al medewerkers zijn geïnformeerd over ontslagen.

Die King-divisie kreeg Microsoft in handen door de overname van gamesbedrijf Activision Blizzard voor 69 miljard dollar, een deal die in oktober 2023 werd afgerond. Sindsdien oefent de directie van Microsoft druk uit op de gamingtak om de winstmarges te verhogen.

Gevolgen in Nederland nog onduidelijk

Microsoft heeft ook een vestiging in Nederland. Of daar banen verdwijnen, is niet direct duidelijk. Het bedrijf heeft gezegd dat de ontslagen gevolgen zullen hebben voor verschillende teams, regio's en dienstjaren. Zo wil Microsoft werkprocessen stroomlijnen en de managementlagen verminderen.

Volgens een woordvoerder van Microsoft wordt minder dan 4 procent van het wereldwijde personeelsbestand getroffen. Het bedrijf telde eind juni vorig jaar ongeveer 228.000 werknemers, onder wie 45.000 in verkoop en marketing. Microsoft voert vaker reorganisaties door rond het einde van zijn financiële boekjaar dat loopt tot eind juni.

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in