Microsoft trekt stekker uit Kin-mobieltje

Microsoft zegt nu dat het zich wil concentreren op Windows Phone 7, een geheel nieuwe versie van zijn mobiele besturingssysteem die later dit jaar moet uitkomen. De medewerkers van het Kin-ontwikkelteam worden ondergebracht in de afdeling die aan Windows Phone 7 werkt. Microsoft zegt ‘waardevolle ideeën en technologieën’ van de Kin te zullen integreren in toekomstige releases van Windows Phone.
Een veeg teken was dat Verizon Wireless, het telecombedrijf dat de Kin in de Verenigde Staten verkoopt, begin deze week de prijzen verlaagde. Zo snel na de introductie wijst dat er doorgaans op dat een product niet goed verkoopt. Een bron van CNet News.com weet te melden dat het verkoopaantal ergens tussen 1000 en 10.000 exemplaren ligt. Het duurste model zakte in prijs van 99 naar 49 dollar en het instapmodel kost voortaan 29 in plaats van 49 dollar. Verizon Wireless blijft de twee al uitgebrachte Kin-modellen in de VS verkopen, maar er komen geen nieuwe modellen meer.
Testers waren niet erg enthousiast over de Kin. Meest opvallende manco is dat gebruikers geen extra applicaties kunnen downloaden in een webwinkel, zoals bijvoorbeeld met de iPhone en Android-smartphones mogelijk is. Simpele, gangbare voorzieningen als een agenda ontbreken. Wel veel lof was er voor Kin Studio, waarmee de gebruiker een overzicht krijgt van alle recente activiteiten met het toestel zoals sms-verkeer, foto’s en video’s.
Computerworld vermoedt dat het schrappen van het Kin-project het gevolg is van een machtswisseling aan de top van de Microsoft-afdeling die voor het toestel verantwoordelijk is. Robbie Bach, hoofd van de divisie Entertainment and Devices, heeft aangekondigd dat hij eind dit jaar opstapt. Bach heeft veel kritiek gekregen omdat onder zijn leiding het marktaandeel van Windows Mobile is afgebrokkeld.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee