Microsoft neemt 400 medewerkers Yahoo over

Verder heeft Microsoft toegezegd Yahoo de komende drie jaar 150 miljoen dollar te betalen. Met dit geld kan Yahoo de kosten van het opzetten van de samenwerkingsovereenkomst dekken. Dit alles blijkt uit documenten die gisteren zijn gedeponeerd bij de Securities and Exchange Commission (SEC), de toezichthouder op beursgenoteerde bedrijven in de Verenigde Staten.
De alliantie van Microsoft en Yahoo heeft een looptijd van 10 jaar. Uit de documenten voor de SEC blijkt dat de overeenkomst omstreeks juli 2010 met wederzijds goedvinden kan worden beëindigd. Yahoo heeft wel het recht die datum met 6 maanden uit te stellen als de toezichthouders dan nog geen goedkeuring aan het akkoord hebben verleend.
Het pact houdt in dat Microsoft zijn zoektechnologie levert voor alle websites van Yahoo. In ruil ontvangt Yahoo de eerste 5 jaar 88 procent van alle zoekgerelateerde advertentie-inkomsten. Daarna kan Microsoft het recht van Yahoo intrekken om ‘premium’-zoekadvertenties te verkopen, waarbij Yahoos aandeel in de totale advertentieomzet groeit tot 93 procent. Yahoo kan er ook voor kiezen om de exclusieve verkooprechten op advertenties in de laatste 5 jaar te behouden, maar dan zakt zijn aandeel in de totale advertentie-omzet naar 83 procent.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee