Overslaan en naar de inhoud gaan

Krantenuitgevers beschuldigen Google van broodroof

"Dit treft absoluut de inkomsten uit de websites van kranten'', stelde de European Newspaper Publishers' Association (ENPA) maandag. De organisatie zegt dat Google hiermee afspraken schendt.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

"Krantenuitgevers investeren dagelijks in het maken en verspreiden van kwaliteitsinhoud. Om kranten rendabel te houden, hebben ze zelf inkomsten nodig uit advertenties, ook van hun websites'', aldus ENPA. De vereniging roept uitgevers op om juridische stappen te overwegen tegen Google.

Google stelt in een reactie op dit moment geen plannen te hebben om buiten de Verenigde Staten advertenties te tonen op zijn nieuwssites. Het bedrijf kondigde in februari aan advertenties te gaan plaatsen op de Amerikaanse versie van Google News. Toen was al de verwachting dat traditionele uitgevers in het geweer zouden komen. De krantensector staat zwaar onder druk door het grote aanbod van gratis nieuws op internet.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in