Overslaan en naar de inhoud gaan

Google spoort met universiteiten naar internetblokkades

De instrumenten worden beschikbaar gesteld via het Measurement Lab, kortweg M-Lab, dat gisteren is geopend. Doel van het lab is in de woorden van de initiatiefnemers ‘meer transparantie te brengen op het internet, om zo mee te werken aan het gezond en innovatief houden van internet’. Daartoe richt men zich met tools op het internetpubliek. Daarnaast probeert men wetenschappers te stimuleren meetinstrumenten te ontwikkelen en beschikbaar te stellen via M-Lab.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

Op dit moment zijn drie tools beschikbaar. Het Network Diagnostic Tool test de verbindingssnelheid en geeft een diagnose van factoren die de snelheid beperken. Glasnost test of de internetserviceprovider maatregelen heeft genomen om BitTorrent te blokkeren of te vertragen. En Network Path and Application Diagnosis spoort veelvoorkomende problemen op in de ‘laatste kilometer’ van de breedbandaansluiting.

Binnenkort komen daar twee tools bij die - nog meer dan de naam Glasnost voor één van de tools - duidelijkheid geven over wat de initiatiefnemers een gezond en innovatief internet vinden. Diffprobe is in staat vast te stellen of een ISP op zijn netwerken sommig internetverkeer voorrang geeft boven ander internetverkeer. En Nano moet helpen vaststellen of ISP’s de netwerkprestaties voor bepaalde groepen gebruikers, toepassingen of bestemmingen afknijpt. Met die tools positioneert M-Lab zich midden in de discussie over netneutraliteit.

M-lab is een initiatief van het New America Foundation's Open Technology Institute (OTI), het PlanetLab Consortium, Google en wetenschappelijk onderzoekers. Het wordt bestierd door een toezichthoudend comité waarvan internetbedenker Vinton Cerf het meest vooraanstaande lid is. De website van het lab wordt gehost door Google. Dat heeft momenteel drie servers draaien, die nogal overbelast lijken. Het komend halfjaar komen daar nog 33 servers bij.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in