Overslaan en naar de inhoud gaan

Dell haalt miljarden terug naar Amerika

De ‘repatriëring’ van 7,4 tot 8,1 miljard dollar – 5,5 tot 6 miljard euro – blijkt uit documenten die woensdagavond zijn gedeponeerd bij Amerikaanse toezichthouders. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

Dell beschikte begin november over 11 miljard dollar aan contanten en vergelijkbare middelen. Bijna al dat geld wordt buiten de Verenigde Staten door lokale vestigingen beheerd. Dell hoeft daardoor tot nog toe nauwelijks vennootschapsbelasting te betalen, een praktijk die ook talloze andere Amerikaanse ondernemingen erop na houden.

Miljarden nodig om aandeelhouders uit te kopen

Met het terughalen van de miljarden doorbreekt Dell noodgedwongen deze belastingontwijking. De contanten zijn nodig om de uitkoop van bestaande aandeelhouders te financieren. Bovendien kan het bedrijf zo beschikken over werkkapitaal om zijn herstructurering te bekostigen.

Zoals eerder gemeld wil Dell op initiatief van zijn oprichter en topman de beursnotering intrekken om meer in de luwte te kunnen opereren, zonder voortdurend op de vingers te worden gekeken door aandeelhouders die vooral uit zijn op snelle winst. Michael Dell zelf en investeringsfirma Silver Lake Partners worden de nieuwe eigenaren, gesteund door diverse partners.

Michael Dell en investeerder MD Investors brengen 273 miljoen aandelen in, goed voor 3,7 miljard dollar. Persoonlijk investeert Michael Dell nog 500 miljoen dollar in contanten en MSDC management, onderdeel van zijn investeringsfirma, draagt nog 250 miljoen dollar bij. Silver Lake Partners komt met 1,4 miljard dollar op de proppen. Dat is meer dan de ongeveer 1 miljard dollar die tot nu toe was genoemd.

Dell komt na de privatisering in het krijt te staan bij onder meer een consortium van banken (13,8 miljard dollar) en Microsoft (2 miljard dollar).

Aandeelhouders spannen rechtszaak aan

Ontevreden aandeelhouders hebben woensdag een rechtszaak tegen Michael Dell en de directieraad aangespannen. Ze vinden dat het plan om Dell van de beurs te halen geen maximale waarde voor de aandeelhouders oplevert. Het uitgebrachte bod bedraagt 13,65 dollar per aandeel – 25 procent hoger dan de slotkoers van vorige week – maar in de afgelopen 12 maanden bereikte Dell aan de beurs een piek van 18,36 dollar.

Tegenbod binnen 45 dagen mogelijk

Overigens hebben eventuele andere gegadigden nu 45 dagen de tijd om een tegenbod uit te brengen. Mocht het bedrijf een beter bod accepteren, dan krijgen Michael Dell en Silver Lake 180 miljoen dollar schadevergoeding. Als beide partners hun plannen niet rondkrijgen, dan moeten ze het bedrijf juist 750 miljoen dollar betalen. De overeenkomst wordt ontbonden als de transactie op 5 november niet is afgerond.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in