Reuters meldde woensdag dat Samsung BlackBerry recent heeft benaderd voor een overname. Reuters baseert zich op documenten die het heeft ingezien en een ingewijde.
Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung zou tussen de 13,35 dollar tot 15,49 dollar per aandeel over hebben voor BlackBerry. Dat geeft de onderneming een waarde tussen de 6 miljard en 7,5 miljard dollar (5 miljard tot 6,4 miljard euro). Samsung zou vooral interesse hebben in de patentenportefeuille van het concern.
BlackBerry "is op de hoogte'' van de berichten. Maar "BlackBerry is niet in gesprek met Samsung met betrekking tot een mogelijk aanbod om BlackBerry te kopen'', liet het bedrijf weten.
Bestuurders van beide bedrijven zouden elkaar vorige week ontmoet hebben om een potentiële transactie te bespreken. Samsung was niet direct bereikbaar voor een toelichting.
Het aandeel BlackBerry profiteerde flink van het bericht, en zag de grootste koerswinst in meer dan 10 jaar. Het aandeel sloot uiteindelijk bijna 30 procent in de plus op 12,60 dollar bij hoge handelsvolumes.
BlackBerry kondigde in november nog een samenwerking met Samsung aan om de beveiligingssoftware van laatstgenoemde te verbeteren.
Met een nieuwe Google-functie bepaal je nu zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van AG Connect.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee