Overslaan en naar de inhoud gaan

Atos Origin beperkt de schade

De omzet van de Atos Origin Groep is in 2009 met 3,7 procent gedaald naar 5,13 miljard euro. De nettowinst steeg steeg vergeleken met het jaar ervoor spectaculair met 40,4 procent naar 32 miljoen euro. Mede dankzij eenmalige meevallers. Atos Origin wist in een moeilijk jaar de schuldenlast aan het einde van 2009 met 165 miljoen euro terug te brengen naar 139 miljoen.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

De omzet van bedrijfsonderdeel Managed Services steeg met 4,4 procent naar 1,9 miljard euro, goed voor 38 procent van de totale omzet van de groep. Vooral het Verenigd Koninkrijk droeg hier aan bij met een organische groei van 22 procent. De serviceline Systems Integration zag de omzet in 2009 met 11,2 procent dalen naar 1,9 miljard, waarbij de grootste daling zich in het vierde kwartaal voordeed (-12,4 procent). De High Tech Transactional Services (HTTS) noteerde over 2009 een omzet van 879 miljoen euro (+3,5 procent).

Consulting, goed voor 5 procent van het totaal, behaalde een omzet van 248 miljoen euro, een daling van 23,7 procent ten opzichte van 2008. Consulting leed zwaar onder de slechte marktomstandigheden, waardoor grote klanten projecten afbraken. In het vierde kwartaal was er weer een groei van 14,1 procent voor Consulting te zien.

Er deden zich grote geografische verschillen in omzet voor, de Benelux ging met - 13,6 procent het meest achteruit door problemen bij Consulting en Time & Materials. De operationele marge steeg wel licht van 8,2 in 2008 naar 8,4 in 2009. Het Verenigd Koninkrijk groeide met 7,4 procent, Atos Origin Frankrijk ging 3 procent achteruit in omzet.

In 2009 nam de Atos Origin groep 4500 jonge engineers aan. Het aantal bankzitters daalde in de loop van het jaar met 40 procent naar 909. Veel bankzitters zijn bijgeschoold, het aantal 'subcontracters' werd teruggebracht van 3900 naar 2400. Er werden in 2009 2950 medewerkers ontslagen, hoofdzakelijk in Nederland en Spanje. Het verloopcijfer daalde in 2009 naar 7 procent, dat was een jaar eerder nog 13,3 procent.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in