Windows 8 vraagt niet meer van pc dan Windows 7

Bij de introductie van Windows Vista leidde dat ook tot problemen. Windows Vista stelde eisen waaraan veel pc’s niet konden voldoen. Dat vormde voor veel bedrijven een barrière om de overstap naar de opvolger van Windows XP te maken. Zelfs partner Intel kwam in de problemen. Dat had nog grote voorraden van een grafische chipset die het Aero-interface van Windows Vista niet kon behappen.
Ook op Windows Vista-hardware
Overigens bekent de verzekering dat Windows 8 draait op hardware die Windows 7 aankan impliciet, dat Windows 8 ook draait op systemen die Windows Vista aankunnen. Reller zei dat niet met zoveel woorden, maar bij de introductie van Windows 7 gaf Microsoft de verzekering dat die versie kon draaien op alle hardware die Windows Vista aankon.
Dat betekent dat Windows 8 uit de voeten kan met een pc met een 1 gigahertz-processor, 1 gigabyte RAM, 16 gigabyte vrije schijfruimte en DirectX 9. De 64-bitversie vraagt 1 gigabyte geheugen en 4 gigabyte schijfruimte extra. Veeleisende onderdelen als het Aero-interface worden uitgeschakeld als een pc niet meer dan het minimum in huis heeft. Volgens Reller is Windows 8 wel in staat op te schalen, als de onderliggende hardware tot meer in staat is. Door ingebouwde intelligentie stelt Windows 8 zich automatisch in op die extra capaciteiten.
Windows 8 verschijnt ook in een versie voor de ARM-processor. Welke eisen het op dat platform stelt aan de apparatuur, is nog niet bekend.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee