Overslaan en naar de inhoud gaan

Biechten bij de iPhone

Confession: A Roman Catholic App heet de iPhone-app die Little iApps voor 1 dollar 99 te koop aanbiedt in de iTunes Store. De applicatie is ontwikkeld in samenwerking met hooggeplaatste functionarissen van de Katholieke kerk in Amerika.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

Geen absolutie, wel spirtuele inspiratie
De app is geen vervanging voor de gang naar het biechthokje. Om absolutie te krijgen, moet men toch echt te biecht bij een geestelijke van vlees en bloed. Maar bij het opbiechten van zonden helpt de app wel. Ontwikkelaar Little iApps verwacht dat dat gelovigen zal stimuleren hun religieuze verplichting serieuzer op te pakken.

De kern van de app bestaat uit een routine die helpt bij het vaststellen aan welke zonde(n) men zich schuldig heeft gemaakt. Priester Edward L. Beck noemt die routine in een bespreking voor ABC News inventief en zelfs toegesneden op de leeftijd van de biechteling. De app legt de ingevoerde gegevens vast, als geheugensteuntje voor de echte biecht; deze gegevens zijn beschermd met een wachtwoord en kunnen na de biecht eenvoudig worden gewist.

De paus lijkt het ok te vinden
Het Vaticaan zelf heeft voor zover bekend geen oordeel uitgesproken over deze app. Maar de ontwikkeling ervan past volgens Little iApps wel bij de boodschap van Paus Benedictus XVI vorig jaar op het World Communications Adress. Daarbij sprak de paus de hoop uit dat 'jonge mensen moderne vormen van sociale communicatie mogen leren gebruiken om persoonlijke te groeien en zich beter voor te bereiden op een rol waarin ze de maatschappij dienen.'

Priester Beck adviseert biechtelingen wel om bij hun biechtvader te melden als ze de app gebruiken. Dat om te voorkomen dat de dienstdoende priester de indruk krijgt dat zijn biechteling zit te sms’en tijdens de biecht. Daar denken Katholieke geestelijken kennelijk niet licht over, gezien Becks toevoeging: “Ik zou niet graag zien dat u de biechtstoel wordt uitgegooid.”

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in